Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jestřabice -lovy pstruhů

3. 4. 2014

 První závod letošní sezony na který jsme se docela těšili byl pořádaný firmou Jaxson na Jestřabicích pod názvem Lovy pstruhů.

Závod se uskutečnil 26. března. Počasí bylo velice slušné a nebylo ani moc větrné, což se ale zase podepsalo na nízké aktivitě pstruhů, kteří za větru a ve vysokých vlnách přece jen daleko víc žerou.

Byly vysazeny nové ryby okolo půl až jednoho kila a tak jsme po několikaměsíčním půstu zase slušně provětrali naše náčiní.

Závodu se zúčastnilo 113 závodníků a samotný závod probíhá v hodinových kolech a následně se přechází na další místo podle stanovených propozic asi o 14 až 18 pozic. Což v praxi znamená, že při určitém nalosování si člověk za den oběhne přehradu i 2 krát dokola, což je poměrně namáhavé.

Pokud ještě prší, nebo silně fouká (nic mimořádného, přehrada je otevřené údolí),závodník si celkem mákne. 
Dopoledne jsou tři  kola a po obědě ještě dvě.

Jako vždy se slušně dařilo slovenským chalanom. Na prvním místě byl Jožka Foltýn, kterého Jestřabická přehrada sponzoruje a o kterém se traduje, že má všechny pstruhy podepsané.

Tomáš skončil 59., já 61. a Veronika, která má tuhle vodu nejmíň natrénovanou, byla 86. Nikdo nebyl zklamaný. Na této vodě ještě dlouho nebudeme mít žádné velké ambice.